• Slovenčina
  • English

Dlhosrstá kólia je elegantné, inteligentné a empatické plemeno, vhodné na rôzne aktivity, turistiku, do rodiny s deťmi, ako oddaný spoločník.

Dlhosrstá kólia je pes vhodný pre vyrovnaného, pokojného a prirodzene inteligentného človeka.

 

Mať kóliu je sen mnohých ľudí, je to však vážne rozhodnutie, ktoré zmení Váš život, bežný denný rytmus Vás a Vašej rodiny, preto Vám odporúčame sa na príchod šteniatka pripraviť nielen po materiálnej, ale hlavne po psychickej stránke. Kólia dlhosrstá patrí k najvhodnejším plemenám k rodinám s deťmi, vedia ich chrániť a chovajú sa k nim empaticky a priateľsky, ale kólia neslúži ako hračka pre deti. Pri čakaní na šteniatko Vám odporúčame prečítať si knižkuKólia dlhosrstá – praktická príručka pre majiteľov kólií. 
Záujemcom o šteniatko z našej chovateľskej stanice odporúčame vopred zaslať vyjadrenie o predbežnom záujme a aj o vašej predstave o šteniatku. Záväzný záujem potvrdzujeme až po narodení šteniatok. Sme radi, ak sa záujemcovia o šteniatko najprv predstavia. Tiež nás zaujíma, v akom prostredí bude šteniatko vyrastať, a v prípade, že bývate v byte, Vás upozorňujeme, aby ste vašej budúcej kólií zabezpečili dostatočný pohyb vonku. Od nových majiteľov očakávame správy o vývoji a živote kólie od nás. Vždy nás potešia aj fotky.

Naša chovateľská stanica má ambíciu šľachtenia tohto krásneho plemena. Rodičov šteniatok vyberáme s dôrazom na povahu a v chove používame výlučne jedince s výbornými zdravotnými výsledkami. Šteniatka vychovávame v kruhu rodiny a venujeme sa im pre ich správny psycho-motorický vývoj. O šteniatka sa staráme od narodenia až po odchod do nových domovov celý deň aj noc, kontrolujeme ich hmotnosť, socializujeme a privykáme na rôzne zvuky. V štvrtom týždni, za pekného počasia, ich pomaly zoznamujeme s vonkajším prostredím. Návštevy sú vítane po 5 týždni veku šteniatka.

Gravídnu, laktujúcu sučku kŕmime superprémiovým krmivom, ako i šteniatka, čím sa snažíme o zabezpečenie ich kvalitného základu zdravia. Naše kólie i šteniatka sú pod stálym veterinárnym dohľadom, pravidelne vakcínované a odčervované. Šteniatka od nás majú predpoklady uplatniť sa i na výstavách a v chove a preto nás poteší, keď sa budúci majitelia rozhodnú pre výstavy, poprípade chov, s čím im radi pomôžeme. Ale najdôležitejšie je, aby sa naše šteniatka mali v nových domovoch čo najlepšie a aby ich noví majitelia milovali tak veľmi ako my.

Všetky naše doposiaľ odchované vrhy šteniatok si môžete prezrieť v sekcií odchovy. 

Záujemcovia o šteniatko dlhosrstej kólie z našej chovateľskej stanice nás môžu nezáväzne kontaktovať a položiť svoje otázky e-mailom.
Informácie ohľadne cien šteniatok kólie dlhosrstej nájdete v článku.
Odpovedáme väčšinou cez víkend kvôli voľnému času.

MVDr. Miroslav, Michaela a Sofia Petríkoví
e-mail: info@amnisrhei.sk

Šteniatka kólií predávame vždy s rodokmeňom = s preukazom o pôvode (FCI), s mikročipom, petpassom, vakcínované a odčervené. Chovateľský servis je samozrejmosťou.