06.11.2020

M - vrh kólií dlhosrstých

❤️ S veľkou radosťou oznamujeme narodenie 4 prekrásnych šteniatok v našej chovateľskej stanici. Šteniatka prišli na tento svet 06.11.2020 v neskorých večerných hodinách. Máme 1 blue-merle psíka a 3 trikolórne sučky, všetky 4 sú od narodenia veľmi silné a životaschopné a majú ukážkové sfarbenia. Tento vrh sme plánovali veľmi dlho a sme nesmierne vďační a šťastní, že sa nám tento sen podarilo zrealizovať.

🖤 Otec šteniatok – náš Jamie (Inspire Black du Clos de Seawind) pochádza z renomovanej francúzskej chovateľskej stanice, pýši sa mnohými titulmi, medzi jeho najvýznamnejšie patrí titul Interšampióna a Francúzskeho šampióna, ktorý získal aj vďaka dvom oceneniam za 2.najlepšieho psa na najväčšej klubovej výstave kólií vo Francúzsku (v rokoch 2016 & 2017), kde je zvyčajne prihlásených cez 200 kólií, kde zaujal nielen svojím sladkým výrazom, ale aj nádherným pohybom. Okrem toho hviezdil aj na mnohých ďalších veľkých a špeciálnych výstavách a získal množstvo ocenení ako CACIB, BOB, BOG a BIS aj od špecialistov na dlhosrsté kólie. Jamie – náš miláčik – má vyrovnanú a priateľskú povahu, o čom svedčí aj to, že splnil charakterový test na 14 bodov zo 16 a ako jedna z mála dlhosrstých kólií má zloženú skúšku poslušnosti BH/VT.

💙 Matka šteniatok – Ricci (Nina Ricci Blue du Clos de Windmire) – pochádza takisto z Francúzska od dlhoročného a skúseného chovateľa kólií. V jeho chove nás okrem mnohých ďalších zaujala Floride du Clos de Windmire – mama našej Ricci – nielen svojím excelentným exteriérom a priateľskou povahou, ale aj preto, že pochádza z línie, kde boli vždy fantastické matky (bezproblémový priebeh gravidity, dosť mlieka a výborná starostlivosť o šteniatka), navyše aj brat Floride bol výborný a bezproblémový krycí pes. Práve preto sme sa rozhodli si zadovážiť sučku z tejto línie, veriac, že sa tieto vlastnosti zachovajú v ďalších generáciách. Ricci zdedila všetky tieto vlastnosti (a to aj vrátane jej vynikajúceho exteriéru a výnimočného charakteru), ktoré mala aj jej mama a je prvotriednou matkou svojich šteniatok.

Obaja rodičia šteniatok sú vyšetrení na dedičné ochorenia kĺbov a očí s negatívnym výsledkom (čiže zdraví).

 

Amnis rhei

Rodičia

Info: Blue-merle sučka
Chovateľ: Michel Mocqué (le Clos de Windmire), Francúzsko

CEA/PRA/KAT – negat.
MDR1: +/-
DM: +/-

 

Amnis rhei

Potomkovia

Merlin Amnis Rhei
Merlin Amnis Rhei

blue-merle psík

Mocaccina Amnis Rhei
Mocaccina Amnis Rhei

trikolórna sučka

Mignonne Amnis Rhei
Mignonne Amnis Rhei

trikolórna sučka

Margotka Amnis Rhei
Margotka Amnis Rhei

trikolórna sučka

Fotogaléria

M vrh Amnis Rhei

Zdieľať